Objednajte si

Energetický certifikát
online a bez behačiek

Jednoduchý a rýchly spôsob ako získať certifikát ku kolaudácii, predaju alebo prenájmu Vašej nehnuteľnosti.
 • Do 2 pracovných dní
 • Doručenie na adresu
 • 1250 vydaných certifikátov

Objednajte si

Energetický certifikát
online a bez behačiek

Jednoduchý a rýchly spôsob ako získať certifikát ku kolaudácii, predaju alebo prenájmu Vašej nehnuteľnosti.
 • Do 2 pracovných dní
 • Doručenie na adresu
 • 1250 vydaných certifikátov

Koľko stojí
energetický certifikát?

Nové objednávky pozastavené do konca 2022

Vážený záujemca o spracovanie energetického certifikátu,

Z dôvodu vyťaženosti našich kapacít sme nútení dočasne pozastaviť prijímanie nových objednávok na spracovanie energetických certifikátov do konca roka 2022. Veľmi radi Vám nový energetický certifikát vypracujeme v priebehu 2023.

Ďakujeme za pochopenie.

CertifikátTop ponuka

99 €

Pre rodinný dom

 • Tlačená verzia certifikátu
 • Elektronická verzia PDF
 • Do 5 pracovných dní
 • Zrýchlene do 2 prac. dní
 • Doručenie na adresu
 • Na dobierku / prevodom

Záväzná objednávka certifikátu

Certifikát

299 €

Pre bytový dom

 • Tlačená verzia certifikátu
 • Elektronická verzia PDF
 • Do 10 pracovných dní
 • Zrýchlene do 5 prac. dní
 • Doručenie na adresu
 • Na dobierku / prevodom

Záväzná objednávka certifikátu

Certifikát

Na mieru

Pre inú budovu

 • Nemocnice a školy
 • Polyfunkčné budovy
 • Administratívne budovy
 • Hotely a reštaurácie
 • Výrobné haly a priestory
 • Iné budovy

Cenová ponuka na vyžiadanie

Potrebujete poradiť? Radi Vám pomôžeme.

0902 079 552


Čo je energetický certifikát
a kedy ho potrebujete?

Energetický certifikát obsahuje výpočet potreby energií  v závislosti od dispozičných, tepelnotechnických a technologických  parametrov budovy. V rámci certifikátu  sa na základe použitých energetických zdrojov vypočíta aj globálny ukazovateľ – primárna energia. Podľa hodnoty primárnej energie sa budova sa zatriedi do energetickej triedy, ktorá je posudzovaným kritériom pri kolaudácii novej i staršej budovy (škála energetických tried je A0 až G). Energetický certifikát je v mnohých situáciách vyžadovaný legislatívou a je potrebný pre všetky kategórie budov.

Energetický certifikát je často posledným krokom k získaniu príspevku, resp. dotácie na zateplenie alebo kompletnú obnovu rodinného domu.

Pri dokončení – kolaudácii
novej budovy

Pri významnej obnove
existujúcej budovy

Pri predaji
novej alebo staršej budovy

Pri prenájme
novej alebo staršej budovy

Vzťahuje na nasledujúce kategórie budov:

B1 – rodinné domy, B2 – bytové domy, B3 – administratívne budovy, B4 – budovy škôl a školských zariadení, B5 – budovy nemocníc B6 – budovy hotelov a reštaurácií, B7 – športové haly a iné budovy určené na šport, B8 – budovy pre veľkoobchodné a maloobchodné služby, B9 – ostatné nevýrobné budovy spotrebúvajúce energiu alebo budovy so zmiešaným účelom využitia.


Ako prebieha
naša spolupráca?

Jednoduchým a efektívnym spôsobom si energetický certifikát objednáte online z pohodlia Vášho domova. Nie je potrebné žiadne stretnutie ani meranie, podklady nám dodáte elektronicky. My na základe dodaných podkladov vyhotovíme energetický certifikát pre Vašu budovu.

1. Certifikát si objednáte online

Energetický certifikát si jednoducho a rýchlo objednáte online z pohodlia Vášho domova.

2. Doplníme si od Vás podklady

Po vytvorení krátkej online objednávky Vám príde na e-mail objednávkový formulár a zoznam potrebných podkladov.

3. Certifikát vypracujeme

Na základe Vami poskytnutých podkladov spravíme výpočty a vypracujeme pre Vás energetický certifikát so všetkými náležitosťami.

4. Certifikát Vám odošleme

Hotový energetický certifikát Vám odošleme v elektronickej podobe na e-mail a tlačenú verziu poštou na Vašu adresu.


Čo hovoria
naši spokojní klienti?

Vždy sa snažíme urobiť viac ako je bežný štandard, či už sa jedná o poskytovanie informácií alebo samotný zákaznický servis. Môžete si tak byť istí, že dostanete profesionálne služby, s ktorými bude naozaj spokojní.
 • Richard Opálka

  Dodanie energetického certifikátu bolo promptné, vhodne optimalizované, odborne vysvetlené a následne som si odfajkol ďalší byrokraticky úkon potrebný ku kolaudácii.

  Ján Sádovský

  S projektovou kanceláriou M&H project s.r.o., som bol veľmi spokojný, majú bezkonkurenčnú cenu a certifikát Vám spravia “na počkanie”. Vrelo odporúčam.

  Mária Halászová

  M&H project pre mňa vypracoval energetický certifikát. Sú nesmierne flexibilní, maximálne nenároční na klienta, čo v dnešnej zaneprázdnenej dobe veľmi kvitujem a spokojnosť s ich výstupom bola 100%. Určite sa na nich obrátim kedykoľvek budem potrebovať projektantské služby.

  Jana Farbáková

  V podstate som ani nevedela čo to energetický certifikát je. V M&H project mi to podrobne vysvetlili, dodali certifikát aj lokálne rekuperačné jednotky … a čo je najdôležitejšie mohla som bez problémov skolaudovať dom.

 • Vladimír Hudák

  Pohybujem sa v stavebníctve a viem, že dlhodobá spolupráca sa dá vybudovať jedine na serióznom prístupe, kvalitnom jednaní a kompromisoch – preto v oblasti energetickej certifikácie spolupracujem výlučne s M&H project.

  Ivan Prikopský

  Oceňujem nielen rýchle spracovanie energetického certifikátu, ale i podnetné rady, ktoré pomohli ku kvalite projektu. Namiesto pasívneho spracovanie posudku, dostávame doležité informácie, ktoré posúvajú i nás ako ateliér.

  Dušan Šindler

  M&H project, to je rýchle a bezproblémové dodanie energetického certifikátu potrebného na kolaudáciu rodinného domu. Odporúčam susedom a aj známym. Ďakujem.

  Peter Vrana

  Skvelý prístup, ústretovosť, ľudské jednanie a vyhotovenie certifikátu v krátkom čase a presne dohodnutom termíne. Túto spoločnosť môžem iba odporúčať.

  Ján Sľúka

  So spoločnosťou M&H project s.r.o. spolupracujem už dlhšiu dobu a to hlavne v oblasti objednávok Energetických certifikátov. Celý proces od zadania objednávky až po doručenie hotového Energetického certifikátu prebieha na vysokej a profesionálnej úrovni. Komunikácia je bezproblémová a všetko je tak ako sa vopred dohodneme. Energetické certifikáty sú dodané vždy načas, dokonca aj skôr ako sme dohodnutí 🙂 Podarilo sa mi, po predchádzajúcich negatívnych skúsenostiach s inými spoločnosťami nájsť túto firmu, s ktorou som maximálne spokojný a určite s ňou budem spolupracovať aj naďalej.

 • Róbert Donoval

  Ďakujem za rýchle a vecné jednanie pri spracovaní energetického certifikátu rodinného domu. Bol som maximálne spokojný.

  Peter Orolín

  Som veľmi spokojný s prístupom aj výsledkom. Rýchle jednanie, odbornosť, zodpovedne, doplňovanie informácii.

  Ondrej Piški

  Rýchlosť, kvalita a cena to je M&H project s.r.o.

  Viera Rošková

  M&H project pre nás vyrobil EC potrebný ku kolaudácií a dodal lokálnu rekuperáciu. Komunikácia na vysokej a odbornej úrovni, dodanie a montáž lokálnej rekuperácie prebehla rýchlo a bez komplikácií. Dokážu sa prispôsobiť požiadavkám zákazníka.

 • Viola Slišková

  Spoločnosť M&H project som oslovila na základe odporúčania, zisťovala som medzi známymi, kto mi urobí energetický certifikát ku kolaudácii domu. Požiadavka na podklady ku zhotoveniu bola formulovaná veľmi zreteľne a pochopiteľne. Cením si rýchle jednanie a taktiež zaslanie vyhotoveného certifikátu v dohodnutom termíne. Vysoko profesionálna práca! Som rada, že som dostala to správne odporúčanie.

  Lukáš Takáč

  Pre všetky moje developerské projekty zastrešuje energetické poradenstvo, termovízne merania a energetickú certifikáciu spoločnosť M&H project s.r.o. Kľúčovými vlastnostami tejto spoločnosti je profesionálny prístup, odborné spracovanie a kvalitný výstup.


Vydané
energetické certifikáty.

S energetickými certifikátmi máme už svoje skúsenosti. Pripravili sme certifikáty pre rôzne typy budov ako sú napríklad rodinné domy, bytové domy, administratívne a polyfunkčné budovy. Pridajte sa aj Vy k našim spokojným zákazníkom.

1250

Vydaných certifikátov

RD Miloslavov

BD Šamorín

AB Bratislava

RD Záh. Bystrica

RD Detva

RD Preseľany

PB Piešťany

Mnoho ďalších


Často
kladené otázky.

Je cena konečná?

Áno, cena za energetický certifikát je konečná. V cene za vypracovanie certifikátu je jedno vyhotovenie, každá ďalšia tlačená kópia je spoplatnená.

Je potrebná obhliadka?

Nie, obhliadka nie je potrebná. Všetky potrebné podklady je možné zaslať elektronicky.

Čo vlastne dostanem?

Výstupom nami vyhotoveného energetického certifikátu je:

 • energetický certifikát a správa k energetickému certifikátu (zviazané násuvnou lištou spolu s hornou priehľadnou fóliou a spodným ochranným kartónom),
 • energetický štítok (zalaminovaný vo fólii),
 • digitálna PDF verzia energetického certifikátu.

Pre účely kolaudácie Vám stačí 1 vyhotovenie energetického certifikátu – zviazaný certifikát so správou odovzdáte na úrad a Vám ostane zalaminovaný originál energetického štítku. Pre Vaše ďalšie potreby a archiváciu slúži energetický certifikát v digitálnej PDF verzii.

Ako prebieha celý proces?

Najjednoduchšou cestou k získaniu energetického certifikátu je vytvorenie objednávky online na našom webe. Po vytvorení online objednávky Vám zašleme e-mail s objednávkovým formulárom a zoznamom podkladov potrebných na vypracovanie certifikátu.

Vy nám zašlete naspäť vyplnený objednávkový formulár spolu s ďalšími potrebnými podkladmi podľa zoznamu. Po kompletizácii podkladov sa pustíme do výpočtov a do dvoch pracovných dní je energetický certifikát u Vás.

Aké podklady potrebujem?

Potrebujete nasledovné:

Projekt stavebno-architektonickej časti (výkresy a technická správa), Vami vyplnený objednávkový formulár (formulár dostanete v e-maili po vytvorení online objednávky) a fotodokumentáciu objektu (4 rožné fotky a fotky nainštalovanej technológie vykurovania, prípravy teplej vody a vzduchotechniky).

Čo ak budova ešte nie je zateplená?

Energetický certifikát je možné vyhotoviť aj pre budovu, ktorá ešte nie je zateplená, ale všetky technológie sú už v nej osadené. Dajte nám vedieť, ako plánujete budovu zatepľovať (materiál a jeho hrúbka) a tento údaj budeme zohľadňovať v návrhu opatrení. S takýmto certifikátom stavbu môžete skolaudovať a bude platný aj po zateplení.

Aká je platnosť energetického certifikátu?

Energetický certifikát je platný maximálne 10 rokov odo dňa jeho vydania, ak sa skôr nevykonala významná obnova budovy. Významnou obnovou budovy sú stavebné úpravy existujúcej budovy, ktorými sa vykonáva zásah do jej obalovej konštrukcie v rozsahu viac ako 25 % jej plochy, najmä zateplením obvodového plášťa, strešného plášťa a výmenou pôvodných otvorových výplní.

Čo ak počas výstavby nastali stavebné zmeny?

Pre naše výpočty sú podstatné zmeny ako napr. zmena tvaru objektu, zrušenie suterénu, vytvorenie alebo zrušenie obytného podkrovia. Dispozičné zmeny v rámci interiéru náš výpočet neovplyvňujú. V prípade, že počas výstavby nastali zásadné zmeny oproti projektu, je potrebné zaslať nám projekt skutkového stavu. Ak ide len o menšie zmeny (napr. zmena umiestnenia alebo veľkosti vonkajších otvorov, zmena hrúbky alebo typu zateplenia, zmena murovacieho materiálu), stačí nám slovný opis týchto zmien, prípadne jednoduchý nákres rukou do existujúcich výkresov.


Mám záujem o certifikát